Na Kokořín
Zastávka u zámku Stránov
Kostel sv. Václava. Pamatuji ho z minulosti když byl v mizerném stavu.
Zámek vznikl přestavbou původního gotického hradu z 15. století, ze kterého se dochovala výrazná kamenná věž. V průběhu následujících let byl několikrát upravován. Současný pohádkový vzhled zámku je výsledkem poslední novorenesanční přestavby z 19. století. Autorem návrhu byl architekt Josef Schulz.
Není to až tak dávno, kdy tento zámek sloužil jako Domov mládeže.
V objektu budete obdivovat sbírky motýlů a brouků, historických kočárků a panenek nebo repliky historického nábytku.
Myslím si, že majitelé a případní potomci budou mít ještě dlouho kam dávat peníze.
Že by tady Tyrš prožil část mládí?
Zámek Liblice, dnes hotelový komplex. Zámek byl postaven ve slohu českého vrcholného baroka roku 1706. Je tvořen třípatrovým válcovitým středem, v němž je umístěn hlavní sál, na který navazují dvoupatrová křídla s obytnými prostorami.
Zámek, francouzská zahrada, anglický park i obora jsou přístupné pro veřejnost celoročně každý den do 22 hodin bezplatně.
Mělník, místo kde vznikala, nebo ještě vzniká?, Mělnická Ludmila. Pražská brána je pozdně gotická budova. Bývala to jedna ze dvou přístupových cest do města. Ve věži je kavárna a galerie. Z jejího vrchního patra je možné se rozhlédnout po Mělníce i jeho okolí.
Starý přemyslovský hrad byl od poloviny 13. století do konce století 15. hradem českých královen. Gotické období dnes připomíná především kaple sv. Ludmily. V polovině 16. století prošel hrad zásadní přeměnou v renesanční zámek. Epochu baroka připomíná obrazová galerie italských, nizozemských a českých mistrů.
Kostel sv. Petra a Pavla
Soutok Labe a Vltavy. Z Labe toho moc vidět není. Je zcela vlevo, uprostřed Vltava a vpravo kanál Vraňansko - Hořínský.
Nejkrásnější je zdymadlo - plavební komora Hořín s plavebním domkem z roku 1905. Zdymadlo bylo v nedávné době rekonstruováno, a v dolním ohlaví byl, pro zachování technické památky, instalován evropsky unikátní zdvižný most, pro zajištění podjezdné výšky 7 m a ohlaví bylo rozšířeno z 11 na 12 m.
V pozadí památná hora Čechů Říp. Víte kdo ho dnes celý vlastní, včetně restaurace a rotundy?  Více se dozvíte na našich webových stránkách http://moto.upice-net.cz/
Harasov, kdysi výletní místo s několika restauracemi. A pěkným rybníkem.
Hotel v zatáčce u Harasovského rybníka byl otevřen v roce 1912 a byl vyhledávaným výletním místem s bohatým zázemím. Po dobu komunistické éry byl neveřejný a sloužil jako rekreační středisko. Po revoluci byl vrácen původním majitelům, poté opakovaně prodán různým majitelům a mezitím chátral. V současné době je hotel součástí projektu „letovisko Harasov“ a pracuje se na jeho rekonstrukci.
Skalní obydlí se nachází ve skalní stěně nad údolím Pšovky na žluté turistické značce. Kousek od skalního bytu je vytesán reliéf Krista.
Skalní byt byl vytvořen ze sklepů středověkého hradu, který stával na vrcholu skály. Byl postaven pravděpodobně na počátku 14. století rodem Hrzánů.
Myslel jsem, že tam někam proniknu, ale ouha.
Kamenný reliéf nechal na úpatí bývalé hradní zdi vytesat v první polovině 20. století Stanislav Řehák.
U Grobiána, kdysi jsme zde byli s motorkáři na obědě.
Všude bylo nezvykle prázdno.
Kokořínský tunel je krátký silniční tunel na silnici III. třídy č. 2733 mezi vesnicemi Kokořín a Kokořínský Důl v okrese Mělník. Tunel má délku 23,7 metru a je součástí úseku s mnoha serpentinami, takže se nachází ve směrovém oblouku o poloměru 20 m a ve stoupání 9 %. Je vyrubán v pískovcovém masivu, oproti původnímu projektu bylo v tunelu vyzděno ostění. Wikipedia
Původní hrad byl založen po roce 1320 pravděpodobně pražským purkrabím Hynkem Berkou z Dubé. V následujícím století jej pobořili husité, ale byl obnoven. Po skončení třicetileté války přestal být udržovaný, protože byl zařazen mezi hrady, které svojí výhodnou polohou mohou lákat nepřátele panovníka.
V 19. století z něj byla jen zřícenina, která chytla za srdce nejednoho malíře a také K. H. Máchu. Dnešní podobu hrad získal v roce 1918 díky rozsáhlé rekonstrukci Jana Špačka.
Dnes zde spatříte mohutnou válcovou věž, která se svojí výškou 38 metrů tvoří dominantu hradu. Navíc ho známe z pohádky o Princezně se zlatou hvězdou.
Restaurace v Ráji.  Všude okolo je plno nádherných chaloupek.
Jestřebí a zbytky hradu. Hrad byl postaven na konci 13. století na dvou skalních plošinách, které byly přístupné pouze po dřevěných schodech. V případě ohrožení byly schody odstraněny. V 16. století byl již hrad pustý a v 18. století bylo zdivo rozebráno na stavbu domů. Schodiště vede bývalou studnou. Podle pověsti se pod hradem ukrývá poklad.
Tento pohled je znám z filmu Dovolená s Andělem. A když tam lezl i Marvan, tak proč ne já. A já jsem tam lezl již podruhé.
V pozadí hrad Bezděz.
Ten samý s teleobjektivem. Nezdálo se to, ale horký vzduch a prach udělal své.
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ). - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

Na Kokořín

Popis

Pondělí 14.6. bylo od rána takové vyzívavé. Prý nasedni a jeď. Tak jsem poslechl a jel na Kokořínsko. Protože na to se hodí celý den. Po cestě jsem vynechal některé známé zajímavosti a zastavil až na Stránově. Pak jen pro pár fotek u zámku v Liblici, něco v Mělníce a potom již přišel na řadu Kokořín. Završil jsem to ještě na ruinách hradu Jestřebí. Pak již jen cesta domů.

Období

14.6.2021

Statistiky

  • 97 fotek
  • - zobrazení
  • 1 se líbí

Fototechnika

Nikon COOLPIX P520

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama

Další alba autora

Podobná alba

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout
znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
Na Kokořín
Komentáře Přidat